Tr. Vas 21st, 2024

Kai galvojate apie smagias išvykas, kelionė per vietines kapines gali būti ne pirmas jūsų pasirinkimas. Arba antruoju. Galbūt, kaip ir aš, buvote auklėjami galvoti, kad kapinės yra iškilminga liūdesio vieta, o ne poilsio vieta.

balti kapai

Mano požiūris kardinaliai pasikeitė beveik prieš 10 metų, kai mano šeima tyrinėjo istorinę Rytų pakrantę. Atradome, kad dauguma kapaviečių nėra baisios ar liūdnos, jose slypi daug istorijos, kultūros ir meno.

Šiandien kapinių turizmas yra auganti rinka, nes keliautojai keliauja į kapines visame pasaulyje, kad apmąstytų savo gyvenimą, ieškotų žymaus žmogaus kapo arba keliautų norėdami daugiau sužinoti apie savo šeimą, ieškodami artimųjų paskutinio poilsio vietos.

Pasivaikščiojimas po kapines yra ir atpalaiduojantis, ir pažintinis užsiėmimas.

Kapinių lankymas ne visada buvo skirtas tik gedintiesiems. Daugelis istorinių kapinių buvo suprojektuotos kaip parko tipo aplinka, skirta šeimoms priimti į savo teritoriją, ir buvo skirtos tyrinėti. Kadaise į kapines žmonės rinkdavosi iškyloms ir bendravimui. Vienos iš tokių kapinių yra Lake View kapinės Klivlende, Ohajo valstijoje. Dažnai vadinamos miesto „lauko meno muziejumi”, per kapines galima vaikščioti, bėgioti ir važiuoti automobiliu. Taip pat yra dar viena galimybė priimti turistus – vasaros mėnesiais siūlomas sekmadieninis pasivažinėjimas troleibusu, kuris paliečia daugelį kapinių architektūrinių ir istorinių įdomybių.

Vaikščiojimas po kapines arba ekskursija su gidu leidžia daugiau sužinoti apie žmones, kurie gyveno prieš mus. Galime apmąstyti besikeičiančius papročius ir požiūrį į pomirtinį gyvenimą. Šiandien žmonės lanko kapines dėl įvairių priežasčių. Jie gali studijuoti genealogiją arba mėgsta fotografuoti. Galbūt jiems patinka kapinėse randamų akmenų ir paminklų architektūra. Jiems gali patikti skaityti žavias epitafijas arba lyginti istorinių kapinių ir memorialinio parko skirtumus.

Marrietos kapinės

Daugelyje kapinių visuomenė laukiama nemokamai, o daugelis jų siūlo žemėlapius, brošiūras, išmaniųjų telefonų programėles, audioekskursijas arba ekskursijas su gidu, kuriose atkreipiamas dėmesys į žymius kapus, statulas, paminklus, koplyčias ir kitus architektūrinius statinius. Taip pat pastaraisiais metais šia tema parašyta daug knygų. Čia atrinkau keletą, kurios, manau, jums patiks.

Šiandien kapinės yra daugiau nei tik susikaupimo vieta. Jos yra grožio ir istorijos vieta.

Kada paskutinį kartą lankėtės kapinėse?

 

tvarkingakapaviete.lt plačiau apie kapų tvarkymą