Pn. Bir 14th, 2024

Vasara – atostogų ir iškylų metas. Yra keletas iškylų tipų ir vienas iš jų – tai iškyla su automobiliu. Vos bagažinėje betelpantys pilni krepšiai prikrauti maisto, šašlykinė, turistinės kėdutės, badmintono raketės, tinklinio kamuolys, ant stogo bagažinės pritvirtinti šeimos dviračiai – tai dažnas vaizdelis, kurį pamatę su šypsena lūpose ir pasigėrėjimo jausmu palydime visi. Vasara… Reikia skubėti išnaudoti jos dienas iškylaujant, o kad viskas klotųsi gerai, toliau straipsnyje aptarsime, kokie daiktai tiesiog yra būti pikniko metu, o kurių reikėtų vengti.

Automobilio paruošimas

Vykti į iškyla automobiliu yra labai patogu, nes tokiu būdu į kelionę gali vykti visa šeima ar keletas draugų kartu bei su savimi galima pasiimti daugybę daiktų, plius automobiliu galima nukeliauti faktiškai bet kur. Jeigu planuojate iškylą surengti kiek toliau nuo namų, o gal ir visai toli, pirmiausia reikia pasirūpinti automobiliu. Visų pirma reikia įvertinti jo techninę būklę, rastus techninius nesklandumus pašalinti. Antra, reikia pasirūpinti, kad automobilio komplektacijoje būtų atsarginis ratas, domkratas, raktų ir kitų elementarių įrankių komplektas, ryškiaspalvės liemenės, atsarginis kuro bakas ir pan. Atminkite, kad geriau pasiimti viena badmintono rakete mažiau, nei palikti atsarginį ratą namuose dėl to, kad pastaroji nebetilpo.

Kokius daiktus pasiimti

Planuojant išvyką reikia pagalvoti apie daiktus, skirtus pramogoms, poilsiui ir pirmajai pagalbai suteikti. Visų pirma turite apsvarstyti, koks pagrindinis iškylos tikslas – ar ketinate nuvykti į lankytiną vietą ir joje papietauti, ar tai bus kelionė prie ežero, kur maudysitės, žaisite lauko žaidimus bei užkandžiausite, ar tai bus tiesiog greitas nuvažiavimas iki miško aikštelės tam, kad trumpam pabėgtumėte nuo miesto šurmulio, šašlykinėje išsikeptumėte šašlykų ir valandėlę pasėdėtumėte su draugais ar šeimos nariais. Atsakę į šį klausimą sužinosite, kokie daiktai jums yra reikalingi. Tačiau, kad ir kaip ten bebūtų, vykstant į gamtą visuomet pravartu pagalvoti apie tai, ant ko sėdėsite, kaip atsiginti nuo odų, kaip apsisaugoti nuo saulės spindulių ir kas bus, jeigu pradės skaudėti galvą ar lengvai susižeisite.

Kokį maistą pasiimti

Iškylaujant maistui yra taikoma keletas sąlygų, jis turi būti lengvai virškinamas bei negreitai gendantis. Taip pat, tai turėtų būti neriebus ir troškulio nesukeliantis maistas. Gėrimus rekomenduojame vartoti, kuo natūralesnius – arbata, kava, vanduo. Alkoholio reikėtų vengti. Alkoholis ne tik kenkia sveikatai, bet ir sukuria atskirtį tarp šeimos narių ar draugų, kadangi suaugusieji gali jį vartoti, o vaikai ne, kaip ir tie, kas nevairuoja automobilio gali gerti, o kas vairuoja, negali. Tačiau, jeigu nusprendėte, kad be alkoholio neįsivaizduojate puikios iškylos, rekomenduojame į ją vežtis nestiprų alkoholį. Vynas, alus, sidras – tai priimtiniausi pasirinkimai. Prieš pirkdami vyną, gali apžvelgti siūlomas Vynoteka akcijos bei išsirinkti iškylos vyną. Prieš išvykstant į pikniką reikėtų pagalvoti, su kuo ir kame valgysite maistą, ant ko jį pasidėsite bei ant ko patys sėdėsite. Taip pat reikėtų pagalvoti, kur dėsite maisto atliekas ir kaip pasirūpinsite higiena prieš ir po valgio.